Poradnia Eskulap

czynna
od poniedziałku do piątku

godz. 8:00 - 18:00

 


Aktualności

ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE

SZCZEPIENIE PRZECIWKO MENINGOKOKOM w 2018 roku

Nie ryzykuj groźnych powikłań! Chroń dziecko!

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

ruszyła akcja szczepień ochronnych przeciwko meningokokom czterech grup: A,C,W135,Y dla dzieci urodzonych w 2016 roku i zameldowanych na terenie Powiatu Olkuskiego.

Szczepienie poprzedzone jest konsultacją z lekarzem pediatrą a rodzice nie ponoszą żadnych kosztów szczepienia.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z tej możliwości ponieważ szczepienie jest jedynym skutecznym sposobem ochrony przed groźnymi zakażeniami meningokowymi, które mogą wywoływać takie choroby jak: posocznica (zwana potocznie sepsą), zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych i mózgu.

W Polsce szczepienia przeciwko meningokokom są zalecane przez pediatrów, ale z powodu ograniczeń budżetowych niestety nie są refundowane przez Państwo. Oznacza to, że rodzice, chcąc zapewnić dziecku ochronę, sami muszą ponieść koszt szczepionki. Warto więc skorzystać z możliwości jaką daje teraz Urząd. 

Zachęcamy do konsultacji z lekarzem pediatrą i rozważenia możliwości zaszczepienia dziecka.

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

W celu uzyskania informacji i rejestracji prosimy o kontakt:

ESKULAP ul. Kazimierza Wielkiego 64, 32-300 Olkusz telefon: 32 647 01 05

                                                     *   *   *

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

W okresie 20 marca do 29 czerwca 2018 r. istnieje mozliwość bezpłatnego zaszczepenia  dziecka przeciwko pneumokokom.

Kto może zostać zaszczepiony

Dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016)

Warunek:

Dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.

Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne!

Jeśli jesteś zainteresowany zaszczepieniem dziecka – zgłoś się w tej sprawie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej  i zarejestruj na wizytę.

Szczepienia obejmują dzieci, które – po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną – zgłoszą się do lekarza do  20 kwietnia 2018 r.

Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy.

Pełen, dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany od 20 marca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r. przez przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ.

Informacji o szczepieniach udzielają również powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone.

 

*   *   *

Informacja dla pacjentów osiągających pełnoletniość

W związku z osiąganiem pełnoletniości przez osoby dla których rodzic/ opiekun prawny złożył deklaracje  wyboru lekarza POZ i/ lub pielęgniarki POZ, prosimy o złożenie nowej deklaracji, jeżeli jest się zainteresowanym zmianą swojej sytuacji prawnej w tym zakresie. Zachecamy do aktualizacji swoich danych.

Do czasu ich aktualizacji wcześniej złożone deklaracje do lekarza POZ i/lub pielęgniarki POZ  przez rodzica / opiekuna prawnego, zachowują ważność.

*   *   *

Od 1 września 2016 r. pacjenci, którzy ukończyli 75 lat mają dostęp do bezpłatnych leków. Z myślą o seniorach oraz ich dzieciach i wnukach Ministrerstwo Zdrowia przygotowało stronę internetową, która  przedstawia założenia projektu.

Strona jest dostępna pod adresem http://75plus.mz.gov.pl/

*   *   *

Szanowni Pacjenci i Kontrahenci

Zapraszamy do korzystania z  usług  w  ramach  Podstawowej  Opieki  Zdrowotnej. Zapraszamy pacjentów do korzystania z mozliwosći złożenia deklaracji do lekarza rodzinnego i pielęgniarki.

Firmy  pragnące  zapewnić swoim pracownikom kompleksową obsługę w ramach MedycynyPracy -  zapraszamy do  rozmów