Poradnia Eskulap
czynna
od poniedziałku do piątku
godz. 8:00 - 18:00
Poradnia Eskulap posiada Certyfikat Akredytacyjny z Ministerstwa Zdrowia potwierdzający spełnienie standardów akredytacyjnych dla POZ. Certyfikat nr 2018/P/14
Zachęcamy Państwa do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych, które pozwalają wcześnie wykryć groźne schorzenia, skutecznie je wyleczyć i cieszyć się zdrowiem.
ŚRODY Z PROFILAKTYKĄ to cykliczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia, dedykowana profilaktyce chorób i promocji zdrowia. Poniższy link prezentuje informację nt prowadzonej akcji oraz zawiera kalendarz z możliwością przekierowania do filmu lub opracowania omawianego zagadnienia.
https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka/
Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował cykl spotkań profilaktyczno-edukacyjnych pod tytułem "8 tygodni do zdrowia" Zachecamy do korzystania z gotowych do przeprowadzenia treningów opracowanych wspólnie przez lekarza, trenera, fizjoterapeutę i psychologa.
BEZPŁATNE SZCZEPIENIE PRZECIWKO HPV
Eskulap Sp. z o. o. w roku 2020 na terenie Olkusza będzie jednym z realizatorów „Programu zdrowotnego profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce”.
Program Profilaktyki Zakażeń Wirusem HPV jest finansowany z budżetu Powiatu Olkuskiego.
Szczepieniem będą objęte dziewczynki, u których rozpoczęto szczepienie w 2019 r. ale nie otrzymały one wszystkich wymaganych dawek i wymagają zakończenia cyklu szczepień w 2020 r. (które brały udział w Programie w 2019 roku i którym podano I dawkę szczepionki w 2019 roku wymagających zakończenia cyklu szczepień w 2020 r. )
Program relizowany jest do 20.11.2020r. Szczepienie jest dobrowolne i bezpłatne.
Program obejmuje podanie szczepionki GARDASIL
Do osób kwalifikujacych sie do programu będzie przekazane zaproszenie w formie telefonicznej lub listowej. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny.
Szczepienia przeciwko meningokokom 2020
Poradnia Eskulap bedzie realizowała program bezpłatnych szczepień p/meningokokom dzieci dwuletnich http://www.sp.olkusz.pl/aktualnosci/szczepienia-przeciwko-meningokokom/,
Do osób kwalifikujacych sie do progamu bedą wysylane imienne zaproszenia. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny.
Poradnia Eskulap realizuje następujace programy profilaktyczne:
I. Profilaktyka niedoboru witaminy D3
Adresaci programu:
Wszystkie grupy wiekowe. (Zgodnie z polskimi zaleceniami opracowanymi przez zespół ekspertów. )
Realizacja programu:
II. Szczepienia ochronne
Szczepienia ochronne realizowane według planu szczepień zgodnie z aktualnym kalendarzem szczepień.
III. Profilaktyka antynowotworowa
Adresaci programu:
Wszystkie grupy wiekowe.
Realizacja programu:
IV.CHUK:
Adresaci programu:
Adresatami programu są w szczególności osoby obciążone czynnikami ryzyka, zadeklarowane do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej i w tym roku będące w 35, 40, 45, 50 oraz 55 roku życia, u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu (także u innych świadczeniodawców).
Realizacja programu:
- wywiad rodzinny w zakresie chorób układu krążenia,
-wywiad związany z paleniem tytoniu
- pomiary: RR, tętno, masa ciała, wzrost, (określenie BMI).
4. Pacjent umawiany jest na wizytę lekarską w trakcie której określane jest ryzyko zdarzeń sercowo-naczyniowych wg tabeli SCORE, według wskazań przeprowadzana jest edukacja w zakresie zachowań prozdrowotnych ( dieta, styl życia, ograniczenie palenia tytoniu) mających wpływ na zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia i cukrzycy.
V. Gruźlica:
Adresaci programu:
Osoby dorosłe, znajdujących się u świadczeniodawcy na liście świadczeniobiorców pielęgniarki poz, nie posiadające w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej gruźlicy.
Badania powinny wykonać szczególnie osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobami z już rozpoznaną gruźlicą lub osoby, u których stwierdza się przynajmniej jedną z następujących okoliczności, które mogą się przyczynić do rozwoju choroby:
Zagrożenie chorobą oceniane jest podczas wywiadu przez pielęgniarką podstawowej opieki zdrowotnej. Osoby, które miały kontakt z chorym na gruźlicę, bądź wobec których istnieją inne przesłanki, mogą się zgłosić do pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej, do której złożyli deklarację wyboru. W uzasadnionych przypadkach, pacjenci kierowani są do lekarza, który zleca szczegółowe badania.
Realizacja programu:
VI. POCHP
Adresaci programu:
Realizacja programu:
Informacje na temat innych programów realizowanych przez Miisterstwo Zdrowia mozna odnależć pod adresem: